Zarządzanie perimenopauzą

Z niezliczoną ilością podręczników medycznych, które są dostępne, rzadko można znaleźć takie, które obejmuje nowy temat. Perimenopauza jest tematem, który w dużej mierze spotkał się z obojętnością iz tego powodu Zarządzanie Perimenopause jest mile widzianym dodatkiem do biblioteki każdego lekarza, który dba o pacjentki na tym etapie życia. Brakowało rygorystycznych badań dotyczących perimenopauzy, ale ważnym wyjątkiem jest badanie kobiet w całym kraju. Badanie to, finansowane przez National Institutes of Health, dostarcza danych na temat zmian w czasie dla kobiet z różnych środowisk. Inne badania kohortowe wniosły znaczny wkład i zapewniają globalny punkt widzenia w tym czasie w życiu kobiety. Jednym z głównych wyzwań przy tworzeniu podręcznika dotyczącego perimenopauzy jest określenie ram czasowych. Niektóre wskazówki są dostarczane przez Warsztaty Etiud Stwarzania Rozrodu, opracowane pod auspicjami American Society for Reproductive Medicine, ale ten zasób jest trudny w użyciu w warunkach klinicznych. Postępowanie w okresie okołomenopauzalnym potwierdza, że dodatkowe informacje będą wymagane, zanim ramy czasowe dotyczące menopauzy zostaną jasno określone. Z tym zastrzeżeniem tekst obejmuje szeroki zakres problemów, niektóre specyficzne dla przejścia menopauzalnego i niektóre występujące w całym okresie życia.
Książka jest łatwa w użyciu, z kluczowymi punktami zaznaczonymi na marginesach, jasnymi i zwięzły nagłówkami oraz diagramami prowadzącymi do diagnozy i leczenia. Studia przypadków są doskonałymi narzędziami dydaktycznymi i mogą być modyfikowane do wykorzystania w ustawieniach treningowych. Rozdziały są krótkie, ale wyczerpujące. Dla nieuczciwych lekarzy często oferowane są alternatywy medyczne, a przydatna może być wiedza na temat dostępnych rodzajów procedur. Pomimo wielu szczegółowych rysunków procedur chirurgicznych książka nie ma wystarczającego rygoru, aby można ją było wykorzystać jako podręcznik chirurgiczny. Ogólnie rzecz biorąc, odniesienia są nierówne; niektóre rozdziały dostarczają odpowiednich dowodów na ich zalecenia, w innych dowody są nieliczne.
Pomimo tych wad niniejsza książka jest mile widzianym dodatkiem do literatury, która łączy tematy tak różnorodne, jak migreny, ból miednicy i zaburzenia tarczycy w kontekście okołomenopauzalnym. Będzie to szczególnie przydatne jako narzędzie nauczania, a informacje są dobrze zorganizowane i funkcjonalne.
Lorraine A. Fitzpatrick, MD
GlaxoSmithKline, Collegeville, PA 19426
lorraine.a. [email protected] com
[więcej w: olx ostrowiec sw, komórki macierzyste kraków, zabiegi fizykalne ]