Chiny i HIV – okno możliwości cd

Istnieje napięcie między władzami odpowiedzialnymi za zdrowie publiczne, odpowiedzialnymi za zapobieganie i leczenie zakażeń wirusem HIV, a urzędnikami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne, odpowiedzialnymi za karanie nielegalnej działalności. Chociaż urzędnicy zajmujący kierownicze stanowiska mogą uznać, że użytkownicy narkotyków iniekcyjnych są zarówno pacjentami, jak i przestępcami, mówi Piotu UNAIDS, to zrozumienie nie zostało zinternalizowane przez każdego policjanta i osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo . Zatrzymanie Gao Yaojie w lutym 2007 r. – starszego lekarza stała się aktywistką HIV-AIDS w prowincji Henan – aby uniemożliwić jej otrzymanie międzynarodowej nagrody w Stanach Zjednoczonych jest tylko jedną z ostatnich spraw, w których władze lokalne podjęły działania sprzeczne z krajowymi politykami. Po wywieraniu międzynarodowej presji Gao mógł podróżować. Ogłoszenie w wiosce Sichuan, Reading Rozszerzyć opiekuńczą rękę pacjentom z AIDS – część starań rządu o zmniejszenie stygmatyzacji AIDS.
Około połowa populacji HIV zakażonej wirusem HIV zaraziła się wirusem, dzieląc się igłami w celu zażywania narkotyków. W 2005 r. Rząd zezwolił na szybkie tworzenie ośrodków terapii podtrzymującej metadon w całym kraju. Według Wu NCAID, do końca 2006 r. Chiny otworzyły 320 takich klinik, z których każda wydała metadon średnio 200 pacjentom dziennie; celem jest rozpoczęcie działalności 1500 klinik do 2008 roku. Yip CDC wierzy, że program ten stanowi najsilniejszy dowód determinacji rządu na powstrzymanie epidemii: Sygnalizuje to, że rozumieją krytyczne powiązanie między używaniem narkotyków a kontrolą HIV-AIDS. To pozwolenie na zaangażowanie najbardziej zmarginalizowanych osób.
Użytkownicy Heroina w komórce grupy w ośrodku dla zatrzymań narkotyków w prowincji Syczuan. Takie ośrodki nie mają programów rehabilitacyjnych i zapewniają jedynie minimalną opiekę zdrowotną.

Obecnie jednak większość witryn nie oferuje bardziej kompleksowych usług, takich jak wymiana igieł i strzykawek, poradnictwo dla rówieśników, testowanie lub doradztwo w zakresie zatrudnienia. Ponadto, wysiłki władz lokalnych mające na celu stworzenie takich klinik są często spotykane z oporem, począwszy od skarg, że kliniki przyciągają niewłaściwe elementy do pytań o to, dlaczego narkomani powinni otrzymywać bezpłatną lub dotowaną opiekę medyczną, gdy przeciętny obywatel nie . Chociaż Chiny wdrożyły również programy wymiany igieł, Wu powiedział, że ponieważ programy te nie zmniejszają używania narkotyków w zastrzykach, będą one używane tylko w miejscach, w których nie jest dostępna konserwacja metadonu .
Mężczyźni, którzy uprawiają seks z mężczyznami, stanowią inną zagrożoną populację, która do niedawna nie była zbytnio uważana. Istnieją silne tabu przeciwko homoseksualnym zachowaniom w Chinach, gdzie mężczyźni są pod ogromną presją, by wyjść za mąż i stworzyć męskich spadkobierców. Szacunki populacji mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami wahają się od 5 milionów do 10 milionów, a ich liczba może znacznie wzrosnąć, ponieważ obyczaje społeczne wciąż się zmieniają. Chińscy urzędnicy służby zdrowia szacują, że w całym kraju około 1% mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami jest nosicielami wirusa HIV5. Założyli grupę doradczą, w skład której wchodzą działacze i specjaliści ds. Behawioralnych, aby sformułować politykę mającą na celu dotarcie do tej zmarginalizowanej populacji, ale Chiny wciąż mają długą drogę aby umożliwić organizacjom pozarządowym i organizacjom społeczeństwa obywatelskiego udział w walce z HIV-AIDS.
Chiny również stoją w obliczu zniechęcającego zadania znalezienia pół miliona lub więcej osób, o których wiadomo, że są zarażone wirusem HIV, nie wiedząc o tym
[więcej w: olx ostrowiec sw, larimax, wyszukiwarka lekarzy ]