Chiny i HIV – okno możliwości ad

Pozostałe cztery to prowincje graniczne, poprzecinane szlakami handlu heroiną, gdzie transmisja HIV jest napędzana przez używanie narkotyków w formie iniekcji. Epidemia jest całkiem młoda – powiedział Ray Yip, dyrektor chińskiego biura Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC). Wciąż skupia się bardzo wysoko wśród grupy osób o największym ryzyku. To naprawdę nie wymknęło się spod kontroli nawet wśród populacji seksualnej. Skumulowane przypadki zakażenia HIV w Chinach, według danych prowincji, dane z grudnia 2005 r. Dane pochodzą z chińskiego Ministerstwa Zdrowia.

Ale sytuacja może się szybko pogorszyć. Wśród nowych zakażeń wirusem HIV w Chinach 48,6% spowodowane jest zażywaniem narkotyków, 49,8% przez transmisję seksualną i 1,6% przez przeniesienie z matki na dziecko, zgodnie z Connie Osborne, starszym doradcą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie HIV- Opieka i leczenie AIDS w Pekinie. Kraj przechodzi szybkie zmiany gospodarcze i społeczne, w tym migrację z obszarów wiejskich do miast i wzrost prostytucji i nielegalnego używania narkotyków. To miejsce za darmo dla wszystkich , powiedział Yip. Jeśli nie kontrolujesz epidemii w ciągu najbliższych 5 lat. . . coraz większa liczba ludzi, którzy angażują się w zachowania ryzykowne, może podsycić ogień. Biorąc pod uwagę ogromną populację Chin, nawet niewielki wzrost rozpowszechnienia może być katastrofalny. Gdyby wzrosło do 4%, mielibyśmy 52 miliony zainfekowanych, więcej niż całkowita globalna liczba dzisiaj , powiedział Wu Zunyou, dyrektor Narodowego Centrum Kontroli i Zapobiegania AIDS / NDAIDS (NCAIDS).
Determinacja Chin do stawienia czoła tej epidemii przyciągnęła duże fundusze. Pod koniec 2005 r. W 27 prowincjach wdrożono międzynarodowe programy pomocy w zakresie HIV-AIDS, z wkładem w wysokości około 229 milionów $ 3. Chiny otrzymały około 134 miliony USD na programy HIV z Globalnego Funduszu na walkę z AIDS, Gruźlicą i Malarią, które w ciągu najbliższych 5 lat dostarczy ponad 14 milionów dolarów na wzmocnienie organizacji społeczeństwa obywatelskiego, które mogą dotrzeć do populacji wysokiego ryzyka4. Chiny również otrzymują pomoc w zakresie zwalczania HIV-AIDS u wielu innych partnerów międzynarodowych.
W Pekinie często słyszy się, że urzędnicy służby zdrowia oświadczają, że kontrolowanie HIV-AIDS jest teraz po prostu techniczną kwestią wdrażania istniejących polityk. Chociaż rząd chiński dokonał naprawdę trudnych wyborów – na przykład, wspierając programy wymiany igieł i zakładając miejsca leczenia podtrzymującego metadon dla osób przyjmujących narkotyki drogą iniekcji – należy jeszcze zająć się innymi krytycznymi problemami.
Po pierwsze, osoby zarażone wirusem HIV lub grupy wysokiego ryzyka nadal noszą piętno i doświadczają dyskryminacji, które stanowią poważne przeszkody w opiece. Pracownicy służby zdrowia znani są z odmowy leczenia osób podejrzanych o zakażenie wirusem HIV. Ludzie z wiosek HIV , takich jak te w Henan, gdzie wielu dawców osocza zostało zainfekowanych, nie mogą znaleźć pracy, a produkty rolne z tych miejsc nie mogą znaleźć rynków.
Znacznie większe piętno dotyczy osób, które zarażają się HIV poprzez zachowanie przestępcze lub uznane za niemoralne. Osoby używające narkotyków w celach wtrysku narkotykowego i komercyjni seks-pracownicy, którzy stanowią największą populację osób zarażonych wirusem HIV, są również jednymi z najtrudniejszych do osiągnięcia dzięki poradnictwu i leczeniu, po części dlatego, że piętno prowadzi ich pod ziemię
[więcej w: olx inowroclaw, flyboard allegro, larimax ]